Najnowsze informacje o projekcie

Dzielimy się Dobrymi Praktykami

05.12.2017

Dobre Praktyki to przestrzeń, w której szkoły dzielą się zrealizowanymi w ramach Konkursu inicjatywami z zakresu bezpieczeństwa w sieci i reagowania na zagrożenia.

Już drugi raz szkoły zaskoczyły nas swoimi pomysłami na działania w ramach Konkursu Cybernautów! Jesteśmy pod wrażeniem zrealizowanych działań edukacyjnych oraz zaangażowania uczniów, nauczycieli i rodziców.

Poniżej dzielimy się z Wami opisem działań zorganizowanych przez laureatów II edycji Konkursu. Zainspiruj się i działaj w swoje szkole!

  • Prywatne Centrum Edukacyjne „Szkoły Sukces” I Liceum Ogólnokształcące w Białogardzie.
    Gra miejska Biezpieczni w sieci zakończona wielkim piknikiem? Współpraca z policją? Zaangażowanie lokalnej Biblioteki Publicznej? Zaangażowanie sąsiednich szkół do działania? Warsztaty z pedagogami? A może pokaz mody pt. Cyberprzemoc?  I Liceum Ogólnokształcące w Białogardzie  pokazało, że wszystko jest możliwe!
    Czytaj więcej: https://cybernauci.edu.pl/prywatne-centrum-edukacyjne-szkoly-sukces-i-liceum-ogolnoksztalcace-w-bialogardzie/

 

  • Dzień Emotikona w Gimnazjum Nr 4 w Cieszynie.

W jaki sposób zaplanować serię działań na podstawie komiksu o Adrianie i Marioli? Co psycholog i policja wiedzą o bezpieczeństwie w sieci? A może zorganizować Dzień Emotikona? Warsztaty, e-learning, konkurs plastyczny. Dowiedzcie się w jaki sposób społeczność Gimnazjum nr 4 w Cieszynie promowała bezpieczeństwo w sieci nie tylko w szkole , ale też w obrębie swojego miasta.
Więcej szczegółów: https://cybernauci.edu.pl/dzien-emotikona-gimnazjum-nr-4-w-cieszynie/


 

  • Ja Ci pokażę! Szkoła Podstawowa nr 37 im. Kornela Makuszyńskiego w Tychach.

Jak podzielić się wiedzą z uczestnikami Uniwersytetu Trzeciego Wieku? A może  poprowadzić lekcję po śląsku? Zobaczcie z jakim zaangażowaniem działali uczniowie i uczennice Szkoły Podstawowej nr 37 w Tychach.

 

Przeczytaj opis inicjatywyhttps://cybernauci.edu.pl/ja-ci-pokaze-szkola-podstawowa-nr-37-im-kornela-makuszynskiego-z-oddzialami-dwujezycznymi-w-tychach/

 


Działaj w swojej szkole i weź udział w III edycji Konkursu Cybernautów! Na Wasze zgłoszenia czekamy do końca marca 2018 roku.

Szkoły, które ukończyły warsztaty prowadzone w ramach projektu „Cybernauci” mają szansę na udział w III edycji Konkursu Cybernautów i wygranie sprzętu elektronicznego.

  • Zadaniem konkursowym jest zorganizowanie w szkole  działań promujących wiedzę na temat edukacji medialnej, cyberbezpieczeństwa i reagowania na zagrożenia.
  • Zgłoszenia do III edycji Konkursu Cybernautów można przesyłać do końca marca 2018  roku za pomocą formularza.

Konkurs jest realizowany w ramach projektu „Cybernauci – kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci” finansowanego ze środków Ministra Edukacji Narodowej

Czytaj również

30.11.2017

Znamy laureatów II Konkursu Cybernautów!

🚀 II Konkurs Cybernautów 🚀 - Laureaci Jesteśmy pod wrażeniem różnorodności zrealizowanych przez szkoły działań oraz zaangażowania uczniów, nauczycieli  i rodziców! W ramach II Konkursu Cybernautów w szkołach: odbywały się…
20.12.2017

Wsieci.tv – FDDS, Safer Internet

Projekt "W Sieci" to wspólne przedsięwzięcie edukacyjne Fundacji Dzieci Niczyje oraz firmy Microsoft adresowane do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Jego głównym elementem jest talk show prowadzony przez Ewę Farną,…