Najnowsze informacje o projekcie

Znamy laureatów II Konkursu Cybernautów!

30.11.2017

🚀 II Konkurs Cybernautów 🚀 – Laureaci

Jesteśmy pod wrażeniem różnorodności zrealizowanych przez szkoły działań oraz zaangażowania uczniów, nauczycieli  i rodziców!

W ramach II Konkursu Cybernautów w szkołach: odbywały się spektakle, pokazy filmów i teledysku,  warsztaty dla dzieci, rodziców a nawet dla seniorów, konferencje dla całej społeczności lokalnej, konkursy plastyczne a nawet pokaz mody. Powstawały plakaty, komiksy, gazetki szkolne i ulotki oraz wiele innych bardzo ciekawych działań. Spośród przesłanych zgłoszeń komisja wyłoniła trzech laureatów oraz dodatkowo przyznała jedno wyróżnienie.

Oto nasi laureaci :

 

🏆   I Liceum Ogólnokształcące Prywatnego Centrum Edukacyjnego “Szkoły  Sukces” w Białogardzie

🏆   Gimnazjum Nr 4 w Cieszynie

🏆   Szkoła Podstawowa Nr 37 im. Kornela Makuszyńskiego w Tychach

✨   Wyróżnienie: Szkoła Podstawowa w Zespole Szkół Uzdrowiskowych w Rabce Zdroju

Przy wyborze laureatów Komisja nie uwzględniała poziomu edukacyjnego szkoły. Podczas oceny Jury brało pod uwagę: oryginalność inicjatywy, zaangażowanie różnych grup społeczności szkolnej oraz jakość i estetykę zgłoszonej relacji.

Co dalej?

  • Z laureatami i wyróżnioną szkołą skontaktujemy się bezpośrednio w celu przekazania nagród.
  • Wszystkie szkoły biorące udział w konkursie oraz koordynatorzy i koordynatorki działań konkursowych otrzymają elektroniczne zaświadczenia o udziale w konkursie. Zaświadczenia prześlemy drogą mailową.
  • W ramach Konkursu tworzymy Bazę Dobrych Praktyk. W tym celu skontaktujemy się z wybranymi szkołami, aby poznać szczegóły działań, jakie miały miejsce w Waszych placówkach. Chcemy, by wszystkie szkoły miały szansę zainspirować się Waszymi działaniami!:)

️️🌺 Bardzo się cieszymy, że tak wiele szkół kontynuowało tematy cyberbezpieczeństwa, reagowania na zagrożenia w sieci oraz bezpiecznego korzystania z internetu i TIK. Cieszymy się, że temat edukacji medialnej jest tak ważny w Waszych szkołach!

🌺GRATULUJEMY wszystkim uczestnikom i zapraszamy do kontynuowania swoich działań w zakresie edukacji medialnej.

Konkurs  jest realizowany w ramach projektu „Cybernauci – kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci” finansowanego ze środków Ministra Edukacji Narodowej.

Czytaj również

02.11.2017

II Konkurs Cybernautów – dziękujemy za zgłoszenia!

Zakończyliśmy etap przyjmowania zgłoszeń Konkursowych! Bardzo się cieszymy, że tak wiele szkół kontynuowało temat edukacji medialnej, cyberbezpieczeństwa i reagowania na zagrożenia w sieci, angażując swoją społeczność szkolną. Cieszymy się, że temat bezpieczeństwa…
05.12.2017

Dzielimy się Dobrymi Praktykami

Dobre Praktyki to przestrzeń, w której szkoły dzielą się zrealizowanymi w ramach Konkursu inicjatywami z zakresu bezpieczeństwa w sieci i reagowania na zagrożenia. Już drugi raz szkoły zaskoczyły nas swoimi…