Najnowsze informacje o projekcie

Zainspiruj się! Poznaj Dobre Praktyki szkół

29.05.2017
Jesteśmy pod wrażeniem zrealizowanych akcji edukacyjnych w szkołach oraz zaangażowania uczniów, nauczycieli i rodziców, którzy prowadzili działania w ramach I edycji Konkursu Cybernautów!


Działaj w swojej szkole i weź udział w II edycji Konkursu Cybernautów! Na zgłoszenia czekamy do września 2017 roku.

Szkoły, które ukończyły warsztaty prowadzone w ramach projektu “Cybernauci”, od kwietnia 2017 r. mają szansę na udział w II edycji Konkursu Cybernautów i wygranie sprzętu elektronicznego.

  • Zadaniem konkursowym jest zorganizowanie w szkole akcji promującej wiedzę na temat edukacji medialnej, cyberbezpieczeństwa i reagowania na zagrożenia.
  • Zgłoszenia do II edycji Konkursu Cybernautów można przesyłać do końca września 2017 roku za pomocą formularza.
  • Więcej informacji o konkursie oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na:http://www.cybernauci.edu.pl/konkurs.

Dobre Praktyki  to baza akcji zaplanowanych i zrealizowanych przez szkoły w ramach I edycji Konkursu Cybernautów. Szukaj, inspiruj się i działaj!


Poniżej dzielimy się z Wami opisem akcji zorganizowanych przez laureatów I edycji Konkursu Cybernautów.

“Mamy nadzieję, że tego typu projektów będzie jak najwięcej a nasza inicjatywa zainspiruje inne szkoły.” – napisała pani Teresa Rapacz, pedagog Gimnazjum Nr 1 w Rabie Wyżnej – zwycięzcy I edycji Konkursu.

1. Samorządy uczniowskie prowadzą akcję. Gimnazjum Nr 1 w Rabie Wyżnej.


Jak zmobilizować uczniów do działań promujących bezpieczeństwo w internecie? W Gimnazjum Nr 1 z samorządy klasowe wzięły udział w warsztatach z Emisariuszem projektu, aby przekazać później zdobytą wiedzę swoim rówieśnikom.

Więcej informacji : http://cybernauci.edu.pl/samorzady-uczniowskie-prowadza-akcje-gimnazjum-nr-1-w-rabie-wyznej/

 


2. Jaki masz nick? Szkoła Podstawowa w Górkach-Grubakach:


W ramach konkursu Cybernauci uczestnicy zorganizowali liczne działania związane z bezpieczeństwem w sieci m.in. piknik rodzinny, zajęcia otwarte dla rodziców i uczniów, przedstawienie o bezpieczeństwie w sieci w wykonaniu nauczycieli.

Dowiedz się więcej o inicjatywie: http://cybernauci.edu.pl/jaki-masz-nick-bezpieczni-w-sieci/

 


3. Przygody w Internecie. Szkoła Podstawowa Nr 8 w Cieszynie.


Do Szkoły Podstawowej Nr 8 zawitali Mariola i Adam – bohaterowie komiksu “Cybermisja na Marsa”. To właśnie z nimi uczestnicy i edycji Konkursu zorganizowali: warsztaty, wielki piknik z kalamburami, spotkanie z policjantem czy konkurs poetycki na temat “Przygód w internecie”. Co jeszcze się działo w szkole?

Odwiedź stronę z opisem inicjatywy: http://cybernauci.edu.pl/przygody-w-internecie-szkola-podstawowa-nr-8-w-cieszynie/

Pobierz informację w PDF: Zainspiruj się!

Czytaj również

28.04.2017

Rusza kolejna edycja Konkursu Cybernautów!

Czy nadal interesuje Ciebie temat edukacji medialnej, cyberbezpieczeństwa i reagowania na zagrożenia? Zapraszamy wszystkie szkoły zgłoszone do projektu  do wzięcia udziału w drugiej edycji Konkursu Cybernautów! Zorganizujcie w swojej szkole akcję promującą wiedzę…
26.06.2017

Poznaj katalog materiałów edukacyjnych

W katalogu znajduje się  już 123 ogólnodostępnych zasobów do wykorzystania! Wejdź na www.cybernauci.edu.pl/katalog i znajdź materiał dla siebie. Pamiętaj, że w katalogu możesz się też dzielić swoimi zasobami. W ramach…