Najnowsze informacje o projekcie

Poznaj katalog materiałów edukacyjnych

26.06.2017

W katalogu znajduje się  już 123 ogólnodostępnych zasobów do wykorzystania! Wejdź na www.cybernauci.edu.pl/katalog i znajdź materiał dla siebie. Pamiętaj, że w katalogu możesz się też dzielić swoimi zasobami.

W ramach projektu “Cybernauci” prowadzimy katalog ogólnodostępnych materiałów edukacyjnych z zakresu bezpiecznego korzystania z technologi informacyjno-komunikacyjnych oraz cyberbezpieczeństwa.

To świetne narzędzie, które pozwala na proste wyszukiwanie materiałów zgodnie z opisanymi metadanymi, obejmującymi m. in. zakres tematyczny, rodzaj materiałów i ich adresatów, licencje czy język publikacji. Wyszukiwarka przeznaczona jest dla wszystkich osób poszukujących materiałów edukacyjnych na temat bezpieczeństwa w internecie.

W katalogu znajduje się aż 123 ogólnodostępnych zasobów edukacyjnych i liczba dostępnych materiałów nadal rośnie! Wśród nich można znaleźć: scenariusze zajęć, artykuły, raporty i badania, plakaty, ulotki, grafiki, quizy, gry czy filmy edukacyjne.

Zapraszamy do dzielenia się własnymi zasobami z zakresu cyberbezpieczeństwa katalogu Cybernautów. Każdy użytkownik internetu może dodać własne materiały edukacyjne bez potrzeby rejestrowania się. Wystarczy wejść na http://www.cybernauci.edu.pl/katalog i wybrać opcję “Dodaj nowy materiał”. Materiał pojawi się na stronie projektu po akceptacji artykułu przez administratora strony.

Czytaj również

29.05.2017

Zainspiruj się! Poznaj Dobre Praktyki szkół

Jesteśmy pod wrażeniem zrealizowanych akcji edukacyjnych w szkołach oraz zaangażowania uczniów, nauczycieli i rodziców, którzy prowadzili działania w ramach I edycji Konkursu Cybernautów! Działaj w swojej szkole i weź udział…
06.07.2017

Pierwszy rok warsztatów w szkołach zakończony!

Za nami tysiące godzin warsztatowych z uczniami, rodzicami i nauczycielami w szkołach w całej Polsce. Od września nasi trenerzy i trenerki - Emisariusze Bezpiecznego Internetu poprowadzili zajęcia wzmacniające kompetencje pozwalające…