Najnowsze informacje o projekcie

Ruszyła ostatnia edycja Konkursu Cybernautów! Zapraszamy do udziału!

29.10.2018
Szkoły, które brały udział w projekcie “Cybernauci” serdecznie zapraszamy do zgłoszenia do V edycji konkursu Cybernautów! Do wygrania sprzęt multimedialny dla szkoły!

Szkoły, które ukończyły warsztaty prowadzone w ramach projektu „Cybernauci” mają szansę na udział w V edycji Konkursu Cybernautów i wygranie sprzętu elektronicznego. Czekamy do 30 listopada 2018.

Jak wziąć udział w konkursie?

Zadaniem konkursowym jest zorganizowanie w szkole działań promujących świadome korzystanie z internetu i technologii informacyjno-komunikacyjnych. Prześlijcie nam relację, w której opiszecie swoje działania i uzupełnijcie ją zdjęciami i filmami – pokażcie w atrakcyjny sposób, jak bardzo chcecie być bezpieczni w sieci.

Krok po kroku:

  • Zapoznaj się z regulaminem konkursu.
  • Zorganizujcie dodatkowe działania, mające na celu promocję bezpiecznego korzystania z sieci i nowych technologii i angażujące wszystkie grupy objęte projektem: uczniów, nauczycieli i rodziców. W prowadzonych działaniach warto korzystać z materiałów edukacyjnych stworzonych przez fundację.
  • Wypełnij formularz zgłoszeniowy, w którym opiszecie swoją inicjatywę.
Szukacie inspiracji?

Po IV edycji Konkursu Cybernautów uzupełniliśmy bazę Dobrych Praktyk – znajdziecie tam 16 nowych pulbikacji! W zwycięskich szkołach między innymi zagrano w autorskie planszówki, przygotowano filmiki ze scenkami sytuacyjnymi oraz przeprowadzono konferencję prasową z udziałem policjantów. W innych odbywały się także potyczki w escape roomie, teatrzyki, konkursy i lekcje dla młodszych uczniów. Kompletną bazę Dobrych Praktyk – ze wszystkich edycji Konkursu – znajdziecie TUTAJ.


Konkurs jest realizowany w ramach projektu „Cybernauci – kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci” finansowanego ze środków Ministra Edukacji Narodowej

 

A więc do dzieła! Trzymamy za Was kciuki i czekamy na zgłoszenia do 30 listopada!

Czytaj również

16.10.2018

🏆 Wyniki IV Konkursu Cybernautów!!!

W ramach IV Konkursu „Cybernautów” w szkołach odbyły się spektakle tematyczne (w niektórych grali nie tylko uczniowie, lecz także rodzice!), teleturnieje, debaty, koncerty, pogadanki i spotkania informacyjne. Przygotowano plakaty, ulotki,…