Dobre praktyki

Kącik o bezpieczeństwie w sieci i konkurs dla uczniów – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Głuchołazach

21.12.2018

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 (dawne Gimnazjum nr 2) w Głuchołazach

Liczba uczestników: 207


Charakterystyka uczestników: Uczniowie szkoły podstawowej z klas I-VIII, rodzice i nauczyciele.


Opis inicjatywy: Nauczyciele – wychowawcy oraz nauczyciele informatyki przeprowadzili

w swoich klasach cykl zajęć poświęconych bezpieczeństwu w Internecie. Wykorzystywali film i scenariusze Sieciaki.pl oraz własne materiały

i prezentacje. Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs na wykonanie plakatów i gazetek tematycznych w klasach oraz ustalił kryteria oceniania. Następnie uczniowie wykonywali z wykorzystaniem komputerów plakaty o tej tematyce. Plakaty będą ocenione i najlepsze nagrodzone przez dyrekcję szkoły i radę rodziców 13.12 podczas uroczystego podsumowania i kiermaszu świątecznego. Ponadto w każdym gabinecie pojawiła się gazetka tematyczna, która również będzie oceniona.

Szkolna Bibliotekarka przygotowała wystawkę książek o tematyce bezpiecznego korzystania z Internetu i komputera.

Nauczyciele na konferencji wypracowali materiały o bezpieczeństwie

w Sieci i ochronie danych osobowych, które następnie zostały przekazane rodzicom na zebraniach klasowych w ramach dokształcania. 28.11 na korytarzu pojawił się kącik o bezpieczeństwie w sieci. Uczniowie klas I-III przebrali się za “komputerowe” postacie i od rana obchodzili Dzień Bezpiecznego Internetu. Oglądnęli kreskówki o Cyberprzemocy, wykonali plakaty o tej tematyce i bawili się przy piosence “Komputerowa piosenka”.


Zaangażowanie rodziców w inicjatywę: Na zebraniu z rodzicami wychowawcy przedstawili założenia projektu i przeprowadzili pedagogizację.


Efekty inicjatywy: Znacznie podniosła się świadomość uczniów, rodziców i nauczycieli o zagrożeniach występujących w sieci.


Materiały, które zostały wykorzystane: Film “Sieciaki.pl”, materiały edukacyjne z tego projektu, materiały z projektu “Bezpiecznie Tu i Tam”, naklejki.


Relacja i szczegóły inicjatywy: https://drive.google.com/drive/u/0/folders/1zEwUhErMcRzY09OAyZNfTkZARU_9xMGQ


Autorka: Jolanta Midor


Strona internetowa szkoły: http://psp3glucholazy.pl/


Pobierz relację w formacie PDF: POBIERZ

Czytaj również