Katalog materiałów

• Rodzaj zasobów
    • artykuły, informacje, raporty
  • Tematyka
    • gry on-line, uzależnienie od internetu

O przeciwdziałaniu e–uzależnieniu dzieci i młodzieży – Najwyższa izba Kontroli (NIK)

Chociaż zjawisko e–uzależnienia nasila się i dotyka coraz młodszych użytkowników nowoczesnych technologii, problem ten nie spotyka się z należytą reakcją właściwych instytucji.  Działania skontrolowanych instytucji, które powinny przeciwdziałać e–uzależnieniu dzieci i młodzieży, były przypadkowe i w ocenie NIK nie odpowiadały wystarczająco skutecznie na zagrożenia wynikające z rozwoju nowoczesnych technologii.

Realizacja :  NIK, 2016
Czas trwania filmu: 2 min 58
Dodatkowo: raport, film, artykuł
www: https://www.nik.gov.pl/aktualnosci/nik-o-przeciwdzialaniu-e-uzaleznieniu-dzieci-i-mlodziezy.html