Najnowsze informacje o projekcie

Kolejny rok Cybernautów przed nami!

07.09.2017

Wakacje minęły, rozpoczął się nowy rok szkolny! W tym roku Ministerstwo Edukacji Narodowej wskazało Bezpieczeństwo w internecie i odpowiedzialne korzystanie z mediów społecznościowych jako jeden z kierunków realizacji polityki oświatowej państwa. Nasz projekt pozwala na realizacje tego kierunku poprzez organizację zajęć z uczniami, rodzicami i nauczycielami!

Celem naszego projektu jest podnoszenie kompetencji społeczności szkolnych w zakresie bezpiecznego korzystania z internetu oraz technologii informacyjno-komunikacyjnych. Pomagamy w podnoszeniu kompetencji poprzez udostępnianie materiałów edukacyjnych i realizację warsztatów w szkołach. Warsztaty prowadzą Emisariusze Bezpiecznego Internetu – grupa 57 osób specjalnie przygotowanych do pełnienia swojej roli.

Zainteresowanie naszym projektem jest ogromne i na ten moment możliwe jest zgłaszanie szkół tylko z województwa świętokrzyskiego, w pozostałych województwach trwa weryfikacja zgłoszeń. Ponowne uruchomienie rekrutacji nastąpi nie wcześniej niż w styczniu 2018 roku.