Najnowsze informacje o projekcie

Katalog materiałów edukacyjnych

11.10.2017

Katalog materiałów edukacyjnych to bank ogólnodostępnych zasobów edukacyjnych z zakresu bezpiecznego korzystania z technologi informacyjno- komunikacyjnych oraz cyberbezpieczeństwa.
Zebraliśmy już ponad 120 ogólnodostępnych zasobów edukacyjnych!

Katalog to narzędzie, przeznaczone dla osób, które poszukują materiałów dotyczących tematyki bezpieczeństwa w internecie oraz korzystania
z narzędzi TIK. Można w nim znaleźć między innymi:

  • scenariusze zajęć,
  • raporty i badania,
  • plakaty i ulotki, grafiki,
  • quizy i gry,
  • filmy edukacyjne

przygotowane przez różne organizacje pozarządowe, instytucje publiczne i firmy prywatne. Każdy materiał opisany jest kryteriami, obejmującymi m. in. adresatów, zakres tematyczny, licencje czy język publikacji, co pozwala na proste wyszukiwanie odpowiednich zasobów.


Zapraszamy nauczycielki i nauczycieli oraz edukatorów i edukatorki do korzystania z zebranych zasobów oraz do samodzielnego dodawania kolejnych materiałów do katalogu!


Każdy może dodać własne materiały edukacyjne bez potrzeby rejestrowania się. Wystarczy wejść na www.cybernauci.edu.pl/katalog i wybrać opcję Dodaj nowy materiał. Materiał pojawi się na stronie projektu po akceptacji artykułu przez administratora strony.

Wejdź na : www.cybernauci.edu.pl/katalog i znajdź potrzebne materiały edukacyjne!

Czytaj również