Najnowsze informacje o projekcie

Emisariusze Bezpiecznego Internetu

16.08.2016

Po miIMG_3714esiącach przygotowań, kilkuetapowej rekrutacji, trudnych decyzjach selekcyjnych, na początku sierpnia spotkaliśmy się z zespołem trenerów i trenerek. To zespół 40 osób, które mają doświadczenie w pracy z grupami warsztatowymi oraz w zakresie tematyki projektu. Zostali wybrani spośród ponad 230 kandydatów i kandydatek.

Nasz zespół trenerski zaprosiliśmy na siedmiodniowe szkolenie, które miało służyć wzmocnieniu ich kompetencji trenerskich oraz zgłębieniu wiedzy z zakresu bezpiecznego korzystania z internetu oraz TIK. Jednocześnie w trakcie szkolenia mogliśmy zapoznać się ze scenariuszami zajęć przygotowanymi przez Zespół Ekspertów.

Szkolenie poprowadziło dwóch mastertrenerów: Iwona Brzózka-Złotnicka i Marcin Grudzień, a wybrane moduły wiedzowe przeprowadzili zaproszeni goście: Dorota Głowacka, Krzysztof Jaworski, Krzysztof Siewicz, Marcin Karpezo i Grzegorz D. Stunża. Od września nasi Emisariusze rozpoczną część właściwą projektu – prowadzenie warsztatów w szkołach. Jednocześnie stale będziemy pracować nad wzmacnianiem ich kompetencji, a tym samym jakości projektu, poprzez stałe zjazdy superwizyjno-ewaluacyjne.

Zapraszamy szkoły do zgłaszania się poprzez formularz zgłoszeniowy: cybernauci.edu.pl/zglos-szkole. Szkoły biorące udział w projekcie zaprosimy również do udziału w konkursie. Szczegóły już wkrótce na stronie projektu.

06.06.2016

Rekrutacja Trenerek i Trenerów zakończona

Gratulujemy przyszłym Trenerkom i Trenerom projektu „Cybernauci – kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci”. Wybór był trudny a kwalifikacje kandydatów bardzo wysokie. Wybraliśmy 40 osób z całej Polski, które…