Najnowsze informacje o projekcie

Pierwszy rok warsztatów w szkołach zakończony!

06.07.2017

Za nami tysiące godzin warsztatowych z uczniami, rodzicami i nauczycielami w szkołach w całej Polsce. Od września nasi trenerzy i trenerki – Emisariusze Bezpiecznego Internetu poprowadzili zajęcia wzmacniające kompetencje pozwalające na bezpieczne korzystanie z sieci i technologii informacyjno-komunikacyjnych w 707 szkołach!

W każdej szkole, w której realizowany jest projekt “Cybernauci” Emisariusze pracują z uczniami, rodzicami i nauczycielami. W trakcie warsztatów poruszone są takie tematy, jak np. kształtowanie wizerunku w sieci, komunikacji zapośredniczonej przez media, podstawowych zasad bezpieczeństwa w sieci, wykorzystywanie Internetu w różnych celach, jak np. nauki, zabawy, utrzymywania kontaktów z innymi osobami, rozwijania kreatywności. Warsztaty cieszą się bardzo dobrą opinią wśród wszystkich uczestników, co potwierdzają wyniki badania ewaluacyjnego prowadzonego przez Partnera Projektu, Collegium Civitas. Zachęcamy do zapoznania się z Raportem Interim.

W roku szkolnym 2016/2017 byliśmy w 707 szkołach, angażując w zajęcia i podnosząc kompetencje 45 911 uczniów, 14 124 nauczycieli oraz 16 084 rodziców i opiekunów!

26.06.2017

Poznaj katalog materiałów edukacyjnych

W katalogu znajduje się  już 123 ogólnodostępnych zasobów do wykorzystania! Wejdź na www.cybernauci.edu.pl/katalog i znajdź materiał dla siebie. Pamiętaj, że w katalogu możesz się też dzielić swoimi zasobami. W ramach…