Najnowsze informacje o projekcie

6 lutego: Dzień Bezpiecznego Internetu

23.01.2018

W tym roku motywem przewodnim Dnia Bezpiecznego Internetu jest tworzenie kultury szacunku w sieci. Celem DBI jest promowanie bezpiecznego korzystania z zasobów internetu przez dzieci, młodzież i dorosłych. Organizatorzy zachęcają do realizacji inicjatyw wpierających kształtowanie nawyków bezpiecznego wykorzystywania zasobów internetowych.Oferują pakiet materiałów edukacyjnych, które mogą pomóc w przygotowaniu i realizacji inicjatyw – szczegóły dostępne na stronie sieci Safer Internet.

My ze swojej strony zachęcamy do korzystania z naszych materiałów edukacyjnych, dostępnych na stronie cybernauci.edu.pl oraz na naszym portalu edukacjamedialna.edu.pl. Szczególnie polecamy scenariusze związane z netykietą i komunikacją w internecie:
-> Jak komunikować się z innymi – scenariusz zajęć z uczniami klas 1-3
-> Bądźmy życzliwi w sieci – scenariusz zajęć z uczniami klas 4-6
-> Netykieta, czyli o kulturze w sieci – scenariusz zajęć z uczniami klasy VII i klas II i III gimnazjum
-> Relacje i komunikacja w sieci – scenariusz zajęć z uczniami szkół ponadgimnazjalnych

Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 r. jest Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. Partnerem DBI 2018 jest Facebook. DBI zostało objęte honorowym patronatem przez Rzecznika Praw Dziecka.
Więcej informacji o Dniu Bezpiecznego Internetu: http://www.saferinternet.pl/dbi/o-dbi.html

Cybernauci – na koniec roku

Dziękujemy za współpracę wszystkim uczniom i uczennicom, nauczycielom i nauczycielkom, wszystkim rodzicom i opiekunom, a przede wszystkim naszym Emisariuszom Bezpiecznego Internetu. Cieszymy się, że wspólnie dbamy o bezpieczeństwo w sieci!Już…