Najnowsze informacje o projekcie

Trwają warsztaty z uczniami, rodzicami i nauczycielami!

29.12.2016

W ramach projektu nasza czterdziestoosobowa grupa Emisariuszy Bezpiecznego Internetu dotarła już z warsztatami do ponad 300 szkół, a tym samym ponad 18 000 uczniów i uczennic, 6 000 rodziców i opiekunów oraz 6 000 nauczycieli. W ciągu ostatnich czterech miesięcy zajęcia odbywały się w szkołach w całej Polsce niemal codziennie, dzięki czemu wzrosły kompetencje w zakresie bezpiecznego korzystania z sieci i TIK kolejnych grup! Ten wzrost potwierdzają wyniki badania ewaluacyjnego, które zostało przeprowadzone przez naszego partnera, Collegium Civitas.

Raport z badania możecie przeczytać w całości tutaj, my wrzucamy krótkie podsumowanie:

• warsztaty prowadzone przez Emisariuszy zostały ocenione bardzo pozytywnie, uczestnicy podkreślali szczególnie dobraną formę szkoleń oraz merytoryczne przygotowanie trenerów,
  • w porównaniu do badania ex-ante (z którego raport znajdziecie tutaj) wzrósł poziom wiedzy z zakresu problematyki bezpieczeństwa w Internecie,
  • nasi trenerzy bardzo wysoko oceniają poziom zaangażowania uczestników w przebieg zajęć. Dodają, że nawet, gdy na początku zajęć poziom nieufności i zaangażowania jest niski, to w trakcie warsztatów one wzrastają,
  • wielu spośród uczestników zajęć dostrzega potrzebę dalszego podnoszenia poziomu wiedzy i umiejętności w zakresie bezpiecznego korzystania z sieci oraz TIK.

Szkoły zainteresowane udziałem w warsztatach zapraszamy do zgłaszania się poprzez wypełnienie formularza. Zachęcamy także do korzystania z przygotowanych dodatkowych materiałów edukacyjnych – komiksów dla dzieci i dla młodzieży, quizu z komentarzami ekspertów i odnośnikami do źródeł dla rodziców i opiekunów oraz scenariuszy zajęć dla nauczycieli. Wszystkie materiały dostępne są na naszej stronie w zakładce Materiały.

Zachęcamy także do realizacji kolejnych działań na rzecz bezpiecznego korzystania z internetu oraz TIK i zgłaszania się do naszego konkursu. Szczegóły: http://cybernauci.edu.pl/konkurs/. Cenne nagrody w postaci sprzętu elektronicznego (rzutników, laptopów i tabletów) czekają!

31.12.2016

Gra edukacyjna “Budzik sieciowy”

W ostatnim dniu roku przedstawiamy grę edukacyjną, którą przygotowaliśmy w ramach projektu "Cybernauci - kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci". Jej celem jest kształtowanie dobrych nawyków oraz nauka bezpiecznego…