Katalog materiałów

• Język
    • polski
  • Rodzaj zasobów
    • ćwiczenia, kursy e-learningowe, scenariusze zajęć
  • Tematyka
    • dane osobowe, media społecznościowe, modne zjawiska w internecie, niebezpieczne treści, nowe technologie, ochrona prywatności, wizerunek

Obywatelstwo cyfrowe: kurs online i scenariusze zajęć

Internet to potężne narzędzie, które może wspomóc doświadczenie edukacyjne przez dostarczenie nowych możliwości nauki, poszukiwania wiedzy i współpracy. Edukatorzy z całego świata uważają, że umiejętność poruszania się w cyfrowym świecie to bardzo ważna komptenecja, którą ich uczniowie powinni posiąść. Wiedzą również, jak ważne jest nauczenie dzieci jak być dobrymi cyfrowymi obywatelami. By ich w tym wesprzeć Google stworzył kurs on-line, który składa się z filmów, quizów i scenariuszy lekcji, którymi mogą posłużyć się nauczyciele, by przybliżyć te zagadnienia swoim uczniom i uczennicom. Ponadto, Fundacja Szkoła z Klasą opracowała wskazówki, które pomogą nauczycielom wprowadzić zagadnienia związane z obywatelstwem cyfrowym w ich codzienną pracę z uczniami.

Kurs dostępny jest na stronie: https://obywatelstwocyfrowe.szkolazklasa.org.pl/

Podobne materiały