Katalog materiałów

wróć do listy
  • Adresaci
    • dzieci i młodzież, nauczyciele, pozostali dorośli
  • Język
    • polski
  • Licencja
    • wszelkie prawa zastrzeżone
  • Rodzaj zasobów
    • aplikacje, bajki, ćwiczenia, gry, kolorowanki, piosenki, poradniki, scenariusze zajęć, tapety
  • Tematyka
    • netykieta, niebezpieczne treści, obsługa komputera, pierwsze kroki w internecie, poczta elektroniczna

Necio.pl – Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę

Jest to projekt skierowany do najmłodszych internautów, dzieci w wieku 4-6 lat. Prowadzony jest przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę w partnerstwie z Fundacją Orange w ramach programu Komisji Europejskiej Safer Internet. Serwis zawiera animacje, gry i piosenki, które zapoznają najmłodszych z zasadami bezpiecznego korzystania z sieci. Ich przewodnikiem po cyberprzestrzeni jest przyjazny robocik Necio. Na stronie znaleźć można również zasoby dydaktyczne do wykorzystania w przedszkolach i szkołach oraz podczas edukacji domowej: scenariusze zajęć, zeszyty ćwiczeń i materiały audio.

Podobne materiały

20.06.2016

Numa Numa – Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę

Magazyn o fenomenach Internetu i bezpieczeństwie online. Skierowany jest do młodzieży zainteresowanej rozwojem nowych technologii i Internetu, współtworzeniem wirtualnego świata, wykorzystywaniem możliwości, jakie daje sieć. To przewodnik po najnowszych trendach…