Materiały edukacyjne

Uczniowie szkoły podstawowej

Zachęcamy do zapoznania się z komiksem “Cybermisja na Marsa”, którego bohaterzy, Mariola, Adrian i Kajtek, udają się w podróż w kosmos i zapoznają Marsjan z zasadami bezpiecznego korzystania z internetu.

 • Komiks Cybermisja na Marsa odc. 1
  Adrian i Mariola wyruszają z cybermisją na Marsa. Towarzyszy im Kajtek, dzieki umiejętnościom którego dzieci mają stały dostęp do internetu i jego zasobów. Jakie przygody ich spotkają? Przekonajcie się sami!
 • Komiks Cybermisja na Marsa odc. 2
  Dzieci docierają do zamku marsjańskiej królowej, która jest zachwycona możliwością poznania ziemskiej technologii, jaką jest internet. Adrian, Mariola i Kajtek uczą królową, jak bezpiecznie korzystać z sieci. I wy poznajcie podstawowe zasady, które wcale nie są trudne.
 • Komiks Cybermisja na Marsa odc. 3
  Królowa zostaje pierwszą pozaziemską użytkowniczką social media. Jak powinna korzystać z portali, aby czuć się bezpiecznie? Myślicie, że Mariola, Adrian i Kajtek dadzą jej dobre wskazówki?
 • Komiks Cybermisja na Marsa odc. 4
  Marsjańska roślinność została zaatakowana przez złośliwą zarazę! Jak ją uleczyć? Ta sytuacja daje dziecom okazję do wyłtumaczenia królowej, czym są wirusy komputerowe i jak się przed nimi bronić. A wy wiecie?
 • Komiks Cybermisja na Marsa odc. 5
  Królowa bardzo lubi malować obrazy i chciałaby dzielić się swoją twórczością z innymi. Jak można to robić w internecie? Zobaczcie sami.
 • Komiks Cybermisja na Marsa odc. 6
  Adrian, Mariona i Kajtek mogą już wracać na Ziemię. Wykonali swoją misję, pokazali Marsjanom, czym jest internet i jak korzystać z niego bezpiecznie. To była wspaniała podróż!