Materiały edukacyjne

Uczniowie gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych

Zachęcamy do zapoznania się z komiksem “Bądź bezpieczny w sieci”, którego bohaterowie, Adrian i Mariola, poznają zasady bezpiecznego korzystania z internetu.

 • Komiks Bądź bezpieczny w sieci odc. 1
  Adrian i Mariola przenoszą się w czasie. Spotykają Mikołaja Kopernika, którego zadziwiają opowieścią o możliwościach technologii mobilnych i internetu.
 • Komiks Bądź bezpieczny w sieci odc. 2
  Adrian założył bloga, na którym umieszcza zrobione przez siebie fotografie. Robi zdjęcia wielu osobom, ale nie zawsze pamięta poinformować o tym, że fotografie upublicznia na blogu. Z komiksu dowiecie się, jak prezentować sobą twórczość w internecie i postępować zgodnie z prawem.
 • Komiks Bądź bezpieczny w sieci odc. 3
  Mariola obawia się, że ktoś włamał się na jej konto bankowe. Po konsultacji z tatą, dzwoni do obsługi klienta swojego banku, aby ustalić, co się stało. Dowiaduje się, jak powinna chronić swoje konto i dbać o bezpieczeństwo podczas dokonywania płatności elektronicznych.
 • Komiks Bądź bezpieczny w sieci odc. 4
  Usiądźcie przy fontannie razem z Mariolą i Adrianem i dowiedzcie się, jakie zabezpieczenia stosować, aby czuć się pewnie w internecie. Mariola powie wam, jakie hasła są bezpieczne, a od Adriana dowiecie się, jakie korzyści i zagrożenia płyną z korzystania z chmury.
 • Komiks Bądź bezpieczny w sieci odc. 5
  Adrian i Staszek starają się o staż, który zapewni im ciekawe doświadczenia zawodowe. Oczekują na rozmowę kwalifikacyjną, podczas której dowiedzą się, jak ważne jest odpowiedzialne kształtowanie swojego wizerunku, również w sieci.