Katalog materiałów

wróć do listy
  • Adresaci
    • dzieci i młodzież, nauczyciele
  • Język
    • angielski
  • Licencja
    • wszelkie prawa zastrzeżone
  • Rodzaj zasobów
    • artykuły, informacje, kursy e-learningowe, poradniki
  • Tematyka
    • dostrzeganie niebezpieczeństw, modne zjawiska w internecie, netykieta, wyszukiwanie informacji

A filed guide to fake news – First Draft

Here, you can learn how to verify eyewitness media, fabricated websites, visual memes, and manipulated videos. You can take either our five-unit course, designed primarily for journalists, or our one-hour abridged version, designed for the general public. Both courses are designed so that you can take the course from start to finish or excerpt elements to integrate into classrooms and courses, with clear credit to First Draft and Dr. Claire Wardle.

www: https://firstdraftnews.org/project/field-guide-fake-news/\

Podobne materiały

Jak ustawić kontrolę rodzicielską?- MniejEkranu.pl

W ramach kampanii Dziecko w sieci zorganizowanej przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę oraz NASK opublikowano serię filmów instruktażowych, wyjaśniających, w jaki sposób należy skonfigurować kontrolę rodzicielską na popularnych komputerach, smartfonach i…