Katalog materiałów

wróć do listy
  • Adresaci
    • dzieci i młodzież, nauczyciele, pozostali dorośli
  • Język
    • polski
  • Licencja
    • wszelkie prawa zastrzeżone
  • Rodzaj zasobów
    • broszury, filmy, gry, kursy e-learningowe, prezentacje, scenariusze zajęć
  • Tematyka
    • bezpieczne hasła, cyberprzemoc, dane osobowe, gry on-line, kontrola rodzicielska, netykieta, niebezpieczne kontakty, niebezpieczne treści, nowe technologie, ochrona prywatności, prawa autorskie, seksting, uzależnienie od internetu, zakupy w sieci

Ogólnopolska Inicjatywa Edukacyjna KURSOR – NASK, Fundacja Nauka i Wiedza

Ogólnopolska Inicjatywa Edukacyjna KURSOR dotyczy zagadnień związanych z bezpiecznym i świadomym korzystaniem z nowych technologii.
OIE KURSOR podnosi świadomość na temat zagrożeń, jakie niosą z sobą nowoczesne technologie; zwiększa wiedzę i umiejętności nauczycieli w zakresie wykorzystywania w dydaktyce i w praktyce szkolnej nowoczesnych technologii, multimediów i edutainment; pomaga rozwijać kompetencje kluczowe u uczniów w zakresie bezpiecznego i efektywnego posługiwania się nowymi technologiami; sprzyja integracji środowiska edukacyjnego, ułatwia nawiązywanie nowych kontaktów i wymianę pozytywnych doświadczeń z procesu edukacji, wykorzystującego nowoczesne technologie informacyjno-komunikacyjne.

Podobne materiały