Katalog materiałów

• Licencja
    • wszelkie prawa zastrzeżone
  • Rodzaj zasobów
    • gry, informacje, katalogi bezpiecznych stron, kursy e-learningowe, plakaty, poradniki, scenariusze zajęć
  • Tematyka
    • dane osobowe, media społecznościowe, nowe technologie, ochrona prywatności, pierwsze kroki w internecie, programowanie, zakupy w sieci

Tydzień z Internetem – Telecentre-Europe

Tydzień z Internetem to ogólnoeuropejska kampania koordynowana przez organizację pozarządową Telecentre-Europe. Co roku włącza się w nią kilkadziesiąt krajów. Ich mieszkańcy biorą udział w spotkaniach, seminariach czy warsztatach, dzięki którym odkrywają potencjał Internetu. Do tej pory w akcji w całej Europie uczestniczyło już ponad 800.000 osób.

Koordynatorem polskiej edycji jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, wspierana przez liczne grono partnerów. Pomagają nam na różne sposoby – np. w zachęcaniu lokalnych instytucji i organizacji do włączenia się w akcję czy w opracowaniu scenariuszy spotkań i innych materiałów merytorycznych.

Partnerzy różnych edycji kampanii Tydzień z Internetem zachęcają do korzystania z ich materiałów edukacyjnych, które zostały opracowane z myślą o różnych grupach wiekowych. Znajdziecie tu np. scenariusz zajęć dla dzieci i młodzieży czy kurs online dla rodziców.

www: http://tydzienzinternetem.pl/materialy-edukacyjne-partnerow-kampanii/

Podobne materiały

18.07.2017

Strony internetowe dla oświaty – Szkolna strona