Najnowsze informacje o projekcie

Materiały edukacyjne dla uczniów, rodziców i dla nauczycieli!

06.12.2016

Uzupełniające materiały edukacyjne dla wszystkich grup docelowych projektu: komiksy dla dzieci i dla młodzieży, quiz z komentarzami ekspertów dla rodziców oraz scenariusze zajęć dla nauczycieli szkół wszystkich poziomów są już dostępne na naszej stronie.

W ramach projektu przygotowaliśmy komplet materiałów edukacyjnych – komiksy dla dwóch grup wiekowych: „Cybermisja na Marsa”, którego bohaterzy, Mariola, Adrian i Kajtek, udają się w podróż w kosmos i zapoznają Marsjan z zasadami bezpiecznego korzystania z internetu dla uczniów i uczennic szkół podstawowych oraz „Bądź bezpieczny w sieci”, którego bohaterowie, Adrian i Mariola, poznają zasady bezpiecznego korzystania z internetu dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Dla rodziców przygotowaliśmy quiz – składa się z 20 pytań dotyczących bezpieczeństwa w sieci i korzystania z TIK. Do każdej odpowiedzi przygotowaliśmy komentarze z odnośnikami do źródeł, dzięki którym można uzupełniać swoją wiedzę.

Dla nauczycieli przygotowaliśmy scenariusze zajęć edukacyjnych dla wszystkich poziomów nauczania – od szkoły podstawowej po szkołę ponadgimnazjalną. W scenariuszach znajduje się wiedza w pigułce, przebieg zajęć krok po kroku, a także hasła słownikowe i odnośniki do czytelni z pozycjami pomagającymi w poszerzaniu wiedzy!

Wszystkie materiały znajdują się na stronie projektu w zakładce: MATERIAŁY: http://cybernauci.edu.pl/materialy-edukacyjne/.

Zachęcamy do korzystania!

A gdy już skorzystacie z materiałów, przygotujecie dalsze działania na rzecz bezpieczeństwa w sieci w waszej szkole zgłoście się do naszego konkursu: http://cybernauci.edu.pl/konkurs/.
Możecie realizować różne działania – ogranicza was tylko wasza kreatywność. My na inauguracji projektu nagraliśmy taki filmik – zobaczcie, ile osób chce być bezpiecznych w sieci:

16.08.2016

Emisariusze Bezpiecznego Internetu

Po miesiącach przygotowań, kilkuetapowej rekrutacji, trudnych decyzjach selekcyjnych, na początku sierpnia spotkaliśmy się z zespołem trenerów i trenerek. To zespół 40 osób, które mają doświadczenie w pracy z grupami warsztatowymi…